Życie w zgodzie z naturą to bardzo popularne sformułowanie.
Jest ostatnimi czasy duży nacisk medialny na ekologię i ochronę środowiska. Słyszy się dużo o katastrofach naturalnych i globalnym ociepleniu. Kierunki studiów w kierunku ekologii wydają się być dobrym wyborem. Mówi się, że specjaliści do spraw ochrony środowiska i ekolodzy będą potrzebni w przyszłości jeszcze bardziej, kiedy już rozpoczniemy tą nierówna walkę z efektem tego, co zawdzięczamy naszemu regularnemu zatruwaniu wszystkiego co nas otacza i o ochronę ostatnich skrawków czystej ziemi czy wody. Ekolodzy będą stać na straży porządku z probówkami i odczytami niczym żandarmi.
Życie w zgodzie z naturą na dzień dzisiejszy, to mało realny slogan.
W naszej codzienności , każdy chce jeździć do pracy własnym samochodem , choć często szybciej poruszać się środkami publicznymi czy kupować sterty rzeczy, żeby mieć więcej.
Gdzie jest potrzeba wyrzucać i niszczyć jedzenie, by nie psuć rynków światowych nie mówiąc już o wielkim przemyśle, produkującym rzeczy trwałości rok plus kilka dni, na rzecz utrzymania wysokiej konsumpcji.
Życie w zgodzie z naturą zarezerwowane jest dla nielicznych już rejonów na świecie.
W naszym cywilizowanym świecie możemy jednak działać na rzecz nie niszczenia tej natury, która jeszcze została.
Dla mnie życie w zgodzie z naturą, to przede wszystkim życie najbliżej natury w harmonii z przyrodą jak i w harmonii z samym sobą. Wiadomo, że przyroda działa na człowieka bardzo pozytywnie, ładuje człowieka swą korzystną energią.
Już od wczesnej młodości lubiłam pobierać tą energię, która dodawała mi nowych sił do nauki i do pracy.
Miałam szczęście czerpać z tej natury jak do tej pory cały czas, choć połowę życia spędziłam w dużym mieście, a drugą połowę w jednej z największych metropolii na świecie. Teraz upragniony powrót na łono natury, na samą wieś jest coraz bliżej.
Czas zweryfikuje czy wybór byl trafny.
Jako zwykły, szary człowiek, możemy wiele zrobić w celu ochrony środowiska. Możemy go nie niszczyć, segregować śmieci, nie używać środków chemicznych, kupować przedmioty dobrej jakości i bardziej świadomie, używać toreb materiałowych na zakupy, oszczędzać wodę i nie truć powietrza. Można ograniczyć jazdę samochodem i definitywnie, rzucić palenie papierosów. Spaliny z papierosa i samochodu niewiele się różnią... To drugie znacznie przyczyni się dodatkowo do naszego zdrowia i zapełni portfel zastrzykiem gotówki. Możemy zadbać, by jak najmniej rzeczy trafiło na śmieci, czasami rzeczy nam niepotrzebne mogą się komuś przydać. Trzeba te osoby nieraz znaleźć samemu. Niby niewiele, ale w tym niewiele tkwi moc.
Ekologiczny tryb życia, może wydawać się trudny, ale tylko na początku.